סנוניות – קינון ולינה בבניינים

עלון ההסברה עוסק בקונפליקט אדם-סנונית במקרים של קינון סנוניות ממינים שונים בבניינים. העלון מתמקד במניעת בוץ ולשלשת תחת הקינים על-ידי התקנה עצמית של פתרונות זולים וקלים להכנה. למי שאין סבלנות לקרוא, הנה עיקרי המידע בקיצור נמרץ.

לינה המונית של סנוניות בחניונים היא תופעה הרבה יותר נדירה, ובמקרים אלה הקונפליקט הרבה יותר מסובך. לשם כך הפקנו דו"ח מפורט: לינת סנוניות בחניונים: תמונת מצב והצעות לפתרון קונפליקטים. הדו"ח מיועד לאנשים בעמדות מפתח בתחום הבנייה ואחזקת המבנים: אדריכלים וקבלנים, אקולוגים וצוותים סביבתיים אחרים ברשויות המקומיות והארציות, וכן חברות אחזקת בניינים וועדי בתים גדולים.

השאלון שלנו: נתקלת במישהו שהתלונן על קינון או על לינה של סנוניות בבית או בעסק שלו, או באתר ציבורי? נתקלת במישהו שהסיר קן סנוניות או פגע בסנוניות עצמן? כדי לעזור לסנוניות, יש להבין מה בדיוק מטריד אנשים ומה הם עושים בנדון, והמידע שבידך יסייע לנו לטפל בבעיה לעומק. אנא הקדש/י כמה דקות למילוי שאלון על המקרה.

עבודתנו בתחום דו-קיום עם סנוניות באזורי מגורים ועסקים כוללת פעילות חינוכית תחת הכותרת שכנים עם כנפיים. נשמח להנחות ברוח זו השתלמות צוותי הוראה בתחום של שכנות טובה עם בעלי-חיים. לפרטים נוספים על המיזם; כדאי לקרוא עוד: סיכום שכנים עם כנפיים כמיזם ניסיוני בנושא סנוניות.

להתייעצות בעניין דו-קיום עם סנוניות, פנו אלינו swallows@haai.org.il

דילוג לתוכן