שילוב כלב בטיפול ובחינוך

אימוץ עם תקווה

מיזם משולב של מכון אדם וחיה וצער בעלי-חיים רמתן-גן, ללא עלות למשתתפים. המיזם כולל:

  • הנחיה וליווי באימוץ כלב שישתתף בעבודה טיפולית/חינוכית. התאמת הכלב מבוססת על אישיותו ולא על גזע מראה חיצוני. לפרטים נוספים
  • הנחיה וליווי בתכנון פעילות טיפולית/חינוכית וביצירה של עזרי טיפול וחינוך מתאימים למפגשים הדדיים בשילוב כלב, באופן המיטיב הן עם הכלב הן עם המטופלים/התלמידים. נושאים מרכזיים: נטישה, סחר (קנייה ומכירה), העדפת כלבים גזעיים, עיקור וסירוס, אילוף כוחני. ראו תוצרים של המיזם (בקרוב): רותם תדמור-שדה וחנין מחאמיד אגבאריה, 'מסע לחיים משותפים', כרטיסיות חינוכיות וטיפוליות עבור בית-ספר מקיף אלרזי (חטה"ב ותיכון), אום אל-פחם, יוני 2024.

סנופי בחדר הטיפול

קורס ממוקד למטפלים המעוניינים לצרף כלב למפגשים הטיפוליים (בתשלום). לפרטים נוספים

קורס היברידי (מפגשים מקוונים וסדנאות בשטח) בהנחיית סיון שפר ושולי כליל ('דיאלוג עם חיות'). הקורס מתקיים מעת לעת ומתפרסם באתר וברשימת התפוצה של מכון אדם וחיה.

בקורס לומדים על היתרונות והחסרונות הצפויים בשיתוף כלב במפגשים טיפוליים, ובוחנים אם ראוי אפוא לשתף כלב בטיפול, ואם כן – כיצד כדאי לעשות זאת. מפתחים יכולת לראות ולהבין את הכלב, את רגשותיו ואת צרכיו, ולומדים תקשורת המבוססת על דיאלוג עם הכלב כדי שהשתתפותו בטיפול תהיה חוויה טובה הן עבורו הן עבור המטופל.

צילום: שרון חכים-כץ
דילוג לתוכן