הדרכה קבוצתית – מובילות המהפכה

בינואר 2021 החלה לפעול קבוצת הדרכה לצוותי ניהול של מרחבי חי (פינות חי) ומקלטים לשיקום של בעלי-חיים: מובילות המהפכה. מפגשים קבוצתיים מתקיימים אחת לשבועיים בהנחיית גל חכים-אשר, ואחת לשבועיים מתקיימת הנחיה אישית או התייעצויות בקבוצות קטנות. כלי הדרכה שפותח בעזרת המפגשים האלה ומוצע גם לקהל הרחב הוא החוברת לפגוש חיות במילים: תכנון עזרי חינוך למפגשים הדדיים בינינו ובין בעלי-חיים.

קבוצת ההדרכה כוללת מנהלות מרחבי חי, מקלטים לשיקום בעלי-חיים ומקלטים לשיקום הדדי, שכולן לקחו על עצמן להוביל שיפורים בתחום זה ברמה הארצית. נקודת המוצא של הקבוצה היא שהקשר בין אדם לחיה צריך ויכול להתנהל מתוך סיפוק הצרכים של שני הצדדים, קשר הדדי ולא מנצל, קשר שאינו מתבסס על בעל-החיים כמשאב עבור האדם. משתתפות הקבוצה מובילות את התפיסה הזו בשטח, באופן עצמאי. הקבוצה נועדה להתייעצות ולשיתוף בידע ובניסיון שנאסף עד כה בגישה זו. המטרה המשותפת של הקבוצה היא יצירת גוף ידע אחיד, ברור ונגיש לכול.

לפאנל בהשתתפות חלק מחברות הקבוצה: איילין קורן-קאלו, גיא אפללו, גל חכים-אשר, דני פודים, טובי הלברייך, ים שלמה, נועם רודיך, סיוון שפר, רבקה לב ותום קורדובה, מושב "'מובילות המהפכה': הדדיות בעידן של ביות, הגישה ההדדית ליחסי אדם-חיה, הלכה למעשה – דרכי פעולה, התלבטויות וקונפליקטים", כנס "יחסי אדם-חיה בעידן האנתרופוקן: בין האישי לפוליטי", אוניברסיטת תל-אביב, 20-19 ביוני 2022. להקלטת הפאנל ; לחוברת התקצירים של הכנס (עמ' 28).

לפניכם דוגמה לעבודה של הקבוצה: שלט שנועד לתלייה בכניסה למקומות הפועלים בגישה הדדית (כמובן, שם המקום יותאם למקומות השונים).

דילוג לתוכן